فوران سوژه

از دیروز صبح تلفن خونه ی ما قطع شد ؛ بار ها شده که یه هفته بلاگمو به روز نکردم و بعد از یک هفته هم که می خواستم مطلب جدیدی بنویسم از بی سوژگی دچار سر در گمی بودم .

ولی مث اینکه آدما هر وقت چیزی رو ازشون بگیری , نبودش براشون تبدیل به یه حسرت گنده می شه !

با اینکه جمعه شب بلاگمو به روز کردم و تا الان تازه 48 ساعت از اون می گذره ولی تو این مدت کوتاه کلی سوژه برای نوشتن تو ذهنم شکل گرفت که الان سه تای اونا رو در پایین این نوشته می تونید بخونید , نمی دونم اگه تلفن خونه قطع نمی شد آیا باز هم این نوشته ها پیداشون می شد یا نه ؟!

حالا به هر حال فکر می کنم  نوشته های این دفعه در واقع برای سه بار آپدیت کردن یه بلاگ کافی باشه ولی حالا شما این شانس رو دارید که با یک بار اومدن به این بلاگ توپ و باحال !!! به اندازه  سه تا پست مطلب بخونید !

 

چوپان مسخره باز

 

حتما ماجرای چوپان دروغگو یادتون هست ؛ برای من تازگی ها ماجرایی پیش اومده که از جهاتی به اون داستان شباهت داره .

هر وقت در مورد یک موضوع خاص با دوستم جرف می زدم شروع به شوخی و مسخره بازی در مورد اون موضوع می کردم ؛ و حالا که می خوام حرف های جدی بزنم اون باورش نمی شه که حرفام جدیه !!

حالا فکر می کنم عبارت چوپان مسخره باز یا پسر معمولیه مسخره باز در موردم صادق باشه !!!!

 

دلتنگی

 

اون موقع ها که خیلی کوچیک بودم و شاید حدود 6-7 سالم بیشتر نبود شغل پدرم طوری بود که تا دیر وقت یعنی حدود ساعت 12- 1 نصفه شب به خونه نمیامد و صبح ها هم وقتی من به آمادگی یا مدرسه می رفتم اون هنوز خواب بود چون یک ساعت دیر تر از من از خواب بیدار می شد . در واقع من در طول هفته اصلا بابام رو نمی دیدم به جز روزهای تعطیل ؛ و از اونجایی هم که خیلی بابایی بودم دائم دلم براش تنگ می شد .

وقتی می خواستم بخوابم مامانم برام یه لالایی می خوند :

« لالالا گل پونه ... »

تا اینکه می رسید به یه بیت و می گفت :

« باباش رفته سر کاره ... »

تا به این قسمت می رسید من داغ دلم تازه میشد و شروع می کردم به گریه کردن و از اونجایی که بزرگتر ها تعریف می کنند من خیلی گریه هام مظلومانه بوده ( چون خیلی بی سر و صدا گریه می کردم و مث اکثر بچه ها که صدای گریه شون تا 10 تا خونه اون طرف تر هم میره صدام بلند نبوده ) مامانم هم از دیدن گریه ی من شروع به گریه می کرده و دوتایی می نشستیم هق هق گریه می کردیم !!

هر شب هم مامانم به من می گفت که : « وقتی تو گریه ات می گیره چه اصراری داری که بازم این لالایی رو برات بخونم ؟! » ولی باز هم اصرار می کردم و هر شب قبل از خوابیدن من این داستان تکرار می شد !! ( اه اه چه بچه ی لوسی ! )

حتی الان هم وقتی به فکر اون روزا می افتم و احساسی که اون موقع داشتم رو مرور می کنم بغضم می گیره ....

حالا شاید بعد از 16-17 سال از اون روزها بعضی شب ها همون بغض گلوم رو فشار می ده ؛ البته نه برای بابام ...

 

 

/ 31 نظر / 3 بازدید
نمایش نظرات قبلی
پدرام

بعد از يه عمر اومدي يه تيكه نمك بريزي ! اولن نفهميدي واسه كي نوشتي دومن هم توي كش اينترنت گير كردي و دو روزه ترانه بلاگم عوض شده سومن درباره نوشته هات نظر نميدم تا حالت گرفته بشه دفه ديگه اومدي لااقل بخوني ببيني كي چي نوشته !

shirin

شهاب جان اسم وفاميلي و آدرس ميلي كه مي خوايي تو اوركات استفاده بشه بهم بگو تا دعوتت كنم

بارون

سلام شهاب جون. اون قسمت که در مورد گريه های بی صدات بود،‌ منو برد به خاطره هام. من هنوز هم بی صدا گریه می کنم. وقتی شوالیه اشکمو در می آره، وقتی می گه دوستم داره، و همه وقتای دیگه. (دعا کن بچه ات هم بی صدا.....) راستی برای کی بی صدا گریه می کنی هنوز؟؟؟؟؟ کاش قدر اشکاتو بدونه.

داداشی

آقا اينا سر هم بايد بحث شه! به نکته های جالبی می رسه آدم! :)

پدرام

چيه خوب هلند قهرمان ميشه دلت ميسوزه ؟

گلناز کوچیکه

عمو شهاب خب من اصلنم خودم خوابم میبره بعدنم هیشکی واسم لالایی نمیگه. تازه‌شم بابایی همیشه میگه کلاغه به خونه‌اش میرسه ولی دیر میرسه.

avaye sokoot

سلام...ببخش که دير اومدم...موفق باشی..متنت هم جالب بود..

anotherone

از آخر ميرم به اول.۳- تو که از رويا ميگی منو نصيحت ميکنی ؟ ۲- غصه دار شدم .اميدوارم سالها به شادی کنار خانواده باشی . ۱- آخه پسر خوب ... تو همين دو روز قبل وسط بحث من و يه دوستی شوخی ميکردی ... آخه اون چه جا ی شوخی بود ؟ ميدونی آخرش چی شد ؟

شادي

امان از آرزوهای دست نيافتنی که سوهان روحه ... / چرا ؟ من اگه جای تو بودم و به خاطر اون خاطره بغض ميکردم به ياد لتنگی بچگی هام ميفتادم و بغض ميکردم . نه هيچ کس ديگه ! خاطرات رو با هم قاطی نکن ! /در مورد اولی منم همين طورم . ولی من اصولآ همه چی رو به شوخی ميگيرم . حرفهای جدی رو هم با شوخی ميگم . تاثيرش خيلی بيشتره ! / اميدوارم هفته ای دو-سه بار تلفن خونتون قطع بشه D: / موفق باشي . تابعد ...