افکار پوسيده

چند سال پیش که بحران اقتصادی کشورهای جنوب شرق آسیا را فرا گرفت ( کشورهایی مثل اندونزی ، مالزی ، کره و . . . ) یکی از سران این کشورها در مورد کشورش گفت : « تلاشهای پنجاه ساله ی مردم ما در این مدت کوتاه نابود شد ! » ولی جالب بود که بعد از گذر از بحران مذکور کشورهای این منطقه به سرعت راه پیشرفت خود را طی کرده و دیگر برایشان پنجاه سال زمان نیاز نبود تا به جایگاه قبلی باز گردند و امروز می بینیم که این کشورها چگونه روز به روز به پیشرفت هایشان ادامه می دهند .

چنین نمونه هایی را می توانیم باز هم در صد سال گذشته ببینیم ، مثلاً کشورهای اروپایی بعد از جنگ جهانی که بسیاری از امکانات ، تأسیسات و نیروهایشان را از دست دادند بار دیگر و با قدرتی بیشتر کشورهای خود را در مسیر رشد و ترقی قرار دادند و . .

در واقع چنین بحران هایی این کشورها را به نقطه ی صفر باز نگرداند ، شاید امکانات فیزیکی نابود شدند ولی تفکر و نگرشی که باعث قدرت آنها شده بود پا برجا ماند و حتی قدرت گرفت ؛ در دنیای امروز دیگر مواد معدنی و نعمات خدادادی گر چه مؤثرند ولی حرف اول را نمی زنند . تفاوت اصلی کشورهای پیشرفته و در حال توسعه یا بهتر بگوییم عقب مانده چون ما در وجود و یا عدم این طرز تفکر و نگرش است .

باعث بسی تأسف است این تفاوت را می توانیم بارها و بارها در هر روز در محیط اطراف خود ببینیم .

به طور مثال در انتخاب واحد این ترم دانشگاه ما  در حالیکه به نظر می آمد مشکل قدیمی و چندین ساله ی این دانشگاه در این زمینه ( انتخاب واحد دستی ) حل شده است و مانند دانشگاه های دیگر از اینترنت برای این امر استفاده می شود ، در عمل دیدیم اثرات آن تفکر که باعث عقب بودن ما از دنیای پیشرفته ی امروز بوده است به شکل برجسته ، دردناک و مضحکی وجود دارد .

تفکرات پوسیده ی تفکیک جنسی حتی در اینترنت هم دست از سر ما بر نداشت ! در ترم های گذشته با توجه به تراکم افراد در صف های انتخاب واحد کمی قابل توجیه بود که زمان انتخاب واحد دختران و پسران ( خواهران و برادران ! ) متفاوت باشد ولی طبق چه استدلالی در اینترنت هم باید این تفکیک وجود می داشت موضوعی بود که یک ناظر را می خنداند و یک فرد درگیر در این حماقت را تا سر حد جنون عصبانی می کند ! حالا در فضای مجازی چگونه  بدن افراد تماس فیزیکی با هم خواهد داشت و باعث زیر پا گذاشته شدن فرامین مذهبی خواهد شد ، الله اعلم !

البته این رخداد برای خانم ها بسیار مفید ارزیابی می شود چرا که تلافی تمام تضییع حقوقشان در سطح جامعه را بدین شکل از آقایان گرفتند و بهترین کلاس ها و زمان ها را بدست آوردند .

فقط می توان ابراز تأسف کرد .

/ 12 نظر / 9 بازدید
نمایش نظرات قبلی
محمد

بخیل يک انتخاب واحد چشم نداری برای اونا ببيني با استدلال : ليديز فرست

شقايق

واسه اول پستت من همه اش ياد اين حرف ژاپنيا بعد از انفجار اتمی هيروشيما می افتم که گفتن ما با کار با آمريکا می جنگيم.. برای قسمت دوم هم.. همينه که هست.. حالا يه بار اين افکار پوسيده به نفع ما تموم شده ها.. حسود!

نرجس

من كه ربط بحران اقتصادي را با انتخاب واحد خانم ها نفهميدم

anotherone

آی آي ... نگو !

جوجو

اينجا همه چيز پوسيده است

ف ر ش ت ه

واقعا جای تاسف داره خداییش، اما الحق خوراک خنده شد واسه ما که این روزها خندیدن از یادمون فراموش شده.

Ye Aalame Harf

age mese ma boodin ke az 5 e sob too sarmaee ke sag yakh mizane dokhtar o pesar vase entekhab vahede 8-30 toosar o kalleye ham mizadan alan injoori negh nemizadi!!

خدابيامرز

سلام عليکم خب عزيزم لابد مسئولش يه خانومه!

اخوان

سلام اين آدرس پرسشنامه منه. سوالات در مورد وبلاگر هاست و ممنون مي شم اگه جواب بديد. http://www.dokhtaran.com/amar/a17/create.asp

شقايق

تو هنوز زانوی غم گرفتی.. درست گفتم؟