دخترک منتظر شازده ای با اسب سپيد........!

گروهی که هم اکنون در امريکا قدرت را در دست دارند از دير باز به عنوان حاميان سرمايه داران بزرگ اين کشور شناخته می شدند.
سرمايه دارانی که اکثرا صهيونيست هستند.
حزب رقيب آنان يعنی دمکرات ها که حاميان سرمايه داران کوچک و خرد در آمريکا هستند همواره دولتهايی متعادلتر و جالب تر به نظر می رسيده اند.
سرمايه داران بزرگ که خيلی از آنان صاحبان شرکت های توليد سلاح هستند برای بدست آوردن سود های کلان؛ احتياج به برپايی جنگ دارند.
به همين دليل است هر گاه حزب جمهوری خواه در امريکا به قدرت ميرسد در گوشه ای از جهان جنگی به راه می افتد.............
جنگی که علاوه بر مصرف سلاح با جلب نظر افکار عمومی جهان باعث به حاشيه رفتن مسايل فلسطين می شود و اسرائيل به راحتی و بدون دغدغه به پيشبرد اهدافش می پردازد.
بعد از اينکه حملات تروريستی ۱۱ سپتامبر توسط خود قدرت های نا مرئی در امريکا روی داد
و بدين ترتيب بهانه خوبی برای راه اندازی يک جنگ فراهم شد ؛ هم اکنون شاهد برپايی جنگی ديگر در همان نزديکی هستيم.
جنگی که به بهانه از بين بردن يک ديکتاتور بر پا شده؛ هر لحظه قربانيان بی گناه بيشتری را به کام مرگ می کشد.
( متاسفانه من نمی دانم که چه طور ميتوان در ويلاگ عکس قرار داد ؛ اگر نه عکس های بسيار خوبی در اين زمينه دارم!)
ولی در اين بين جهل و بی خردی برخی از ما که منتظر پيروزی امريکا و چشم انتظار حمله آنان به خاک ايران هستيم جلب نظر می کند!
در حاليکه به دليل اوضاع بد اقتصادی و رواج فساد سياسی و اقتصادی در ايران مردم به شدت تحت فشار قرار دارند و طبيعتا به دنبال راه فراری از اين وضعيت می گردند برخی (که تعدادشان هم کم نيست) راه حل را در بازگشت رژيم پهلوی به ايران جستجو می کنند!
باز هم مثل هميشه به دليل جهل و نا آگاهيمان و همچنين راحت طلبی وحشتناکمان آسان ترين راه را برايحل مشکل خود بر گزيده ايم.
تنها با ديدن برنامه های چند شبکه ماهواره ای ( که احتمالا اگر کمی با هوش باشيم بايد بدانيم که منابع اقتصادی شان از کجا تامين می شود!) و شنيدن برنامه های چند موج راديميی به راحتی فريب خورديم.......
به جای مطالعه تاريخ معاصرمان و درس گرفتن از اشتباهات گذشته بار ديگر می خواهيم آزموده ای را بيازماييم.
تنها کمی مطالعه با ذهن پرسشگر و متفکر برای ما روشن می سازد که بسياری از تراژدی هايی که در قرن اخير برای ما پيش آمده تا چه اندازه به هم شبيهند!
وای بر ما که اميدمان به يک فرد ناز پرورده و بی لياقت است( به کسانی که بر فساد و بی لياقتی خاندان پهلوی شک دارند مطالعه کتاب : دخترم فرح را توصيه می کنم)
وای بر ما که منتظريم يک ( فرد ) بيايد و تمام مشکلات را حل کند.
وای بر ما که شده ايم مانند ان دخترک روستايی که در ارزوهايش منتظر يک شازده با اسبی سپيد است تا او را با خود ببرد؛ ولی نهايتا او بعد از ازدواجش هم بايد شير گوسفندان را بدوشد!
واقعيت اينست که يک نفر هيچگاه قادر به رفع موانع نيست.
ما همواره چشم به راه يک فرد بوده ايم؛ برای همين تا کسی آمده زود خوشحال شدهايم که : ( آخ جون فلانی اومد؛ همه چی درست ميشه)
ولی غافل از اين بوده ايم که اين جز يک فکر بی ارزش نيست!
تا کسی آمده انقدر به او اعتماد کرده ايم که نا خود آگاه او را تبديل به يک بت نموده ايم.
اگر دائما در دل خود به ظالمانی که با استفاده از خون و عمر ما به جايگاه قدرت رسيده اند و سپس به جای خدمت به خيانت پرداخته اند نا سزا می گوييم بايد بدانيم که خود ما به عنوان مظلوم جرممان کمتر از آن ظالمان نيست!
بله دست خود ما هم آلوده است...................
اگر هر فردی در اين کشور ( و هر کشوری) به قدرت برسد و ما به عنوان مردم جاهل و بی خبر از همه چيز و همه جا باشيم ؛ خود از او يک ديکتاتور می سازيم؛ خود زمينه را برای فاسد کردن او آماده می کنيم.
مشکل این نظام نیست
راه حل هم فلان نظام نیست!
مشکل در تفکر و اعمال خود ماست
اگر بهترین انسان روی زمین در جایگاه قدرت قرار بگیرد و هیچ چشم بینایی و هیچ فکر بیداری و هیچ اندیشه پویایی بر کار او نظارت نداشته باشد و مردم از چند و چون اعمال او سر در نیاورند نا خود آگاه فاسد می شود.

ولی چنانچه بد ترین فرد عالم در جایگاه قدرت قرار گیرد ولی همواره مردمی ناظر و آگاه و دانا و پرسشگر را بالای سر خود ببیند جرات نمی کند دست از پا خطا کند.
اگر دنبال راه حلی هستیم
اگر به دنبال زدودن ظلم در جامعه مان هستیم باید جهل مان را بزداییم.
باید دل بستن به کمک دیگران ( مثلا آمریکا که بی شک هیچگاه دلش برای ما نمی سوزد و مانند هر کشور دیگری تنها به دنبال منافع خودش است) و تبلی و عدم مسوولیت پذیری را کنار بنهیم و با مطالعه دقیق با ذهنی بیدار ؛ تاریخ معاصر خودمان (حد اقل) رفتاری اصولی و عقلایی به عنوان یک ایرانی بر گزینیم.
به امید آن روز
تا بعد..............

/ 6 نظر / 3 بازدید
hasty

سلام...سال نو تو هم مبارک.مرسی که بهم سر زدی.باز از اين کار ها بکن.

venoos

سلام اقا شهاب خوف بيدی؟ببينم زدی تو خط وبلاگا !من که اصلا حالشو ندارم ولی امروز احتمالا چون از ۳ تا ۵ هستم يه چيزايی می نويسم راستی يه بار ديگم می گم تونستی امروز ۳ تا ۵ بيا باشه؟منتظرما.ميلتم خوندم ممنون ولی .......من اون همه معذرت خواهی فقط به خاطر اون مسيله نکردم امروز بهت ميگم.

تحفه خانوم

سلام / سال نو رو بهت تبريک ميگم . راستش اين مطلب آخريت خيلی جالب بود .

dokhtaree irani

سلام..تبريک ميگم عالی بود.ممنونم که اينقدر مطالبمو ميخونی.

Shaghayegh

مرسی ... سال نو شما هم مبارک ... :)

bita

سلام راستش من دلم می خواست اونقدر ساده بودم تا دلم يک شاهزاده بخواد با بنز سفيد..ولی جدای از شوخی ..اميدوارم همه ديد باز شما را داشته باشند